Ana Sayfa | İletişim | Bilgi Edinme
20 Mart 2019 Çarşamba | Saat : 03:13
Fırat Kalkınma Ajansı ve Belleğini Koruyan Kentler Derneği Arasında İşbirliği Protokolü | Belleğini Koruyan Kentler Derneği
Fırat Kalkınma Ajansı ve Belleğini Koruyan Kentler Derneği Arasında İşbirliği Protokolü
Fırat Kalkınma Ajansı ve Belleğini Koruyan Kentler Derneği Arasında İşbirliği Protokolü

Fırat Kalkınma Ajansı ve Belleğini Koruyan Kentler Derneği Arasında İşbirliğine Yönelik İyi Niyet Protokolü imzalandı.   Fırat Kalkınma Ajansı ile Belleğini Koruyan Kentler Derneği arasındaişbirliği protokolü imzalandı. 

    Protokole göre;Taraflar, Bölgede, sanat, tarih, sanat tarihi, kültür tarihi, arkeoloji, sosyoloji, kentleşme, planlama gibi alanlarda doğrudan ve dolaylı olarak yürütülecek proje, çalışma ve araştırmalarda işbirliği yapmak ,anılan alanlarda yürütülecek araştırma, geliştirme ve uygulama projelerinde imkanları nispetinde ve genel ilke ve kanunlar çerçevesinde karşılıklı teknik destek sağlamak, Cari mevzuat kapsamındaki proje değerlendirme ve izleme süreçlerinde taraflar karşılıklı olarak personel/üye görevlenmek, münhasıran belli bir konu veya proje kapsamında özel çalışma grupları kurmak  gibi konularda işbirliği yapacaklar.

       Protokol kapsamındaki ilke ve uygulamaları Belleğini Koruyan Kentler Derneği Genel Başkanı ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri takip edip ve değerlendirecekler. Bölgesel kalkınma adına ciddi ve verimli hizmetler gerçekleştiren Fırat Kalkınma ajansı Sivil toplum Kuruluşları ile işbirliği yaparak etkinlik sahasını güçlendiriyor. Genel merkezi Malatya’da olan Belleğini Koruyan Kentler Derneği ise bir çok akademisyen gönüllüsü ile beraber Bölgesel Kalkınma, Planlama, Kültürel Bellek, Doğal Bellek ve Sosyal bellek alanlarında stratejiler geliştirerek projeler üretiyor.


Eklenme Tarihi : 25.2.2016 | Bu haber 966 defa okundu.